Często spotykamy się ze strony Państwa ze zdziwieniem, że w Polsce w sierpniu, wrześniu a nawet październiku i listopadzie rosną truskawki! Co więcej, im bliżej jesieni, tym owoce są jędrniejsze i słodsze! Okazuje się, że polskimi truskawkami można rozkoszować się zdecydowanie dłużej niż do lipca.

Na plantacji truskawek deserowych w Zatorze uprawiamy odmiany powtarzające owocowanie – co to znaczy?

Odmiany powtarzające charakteryzują się tym, że pąki kwiatowe na roślinie pojawiają się niezależnie od długości dnia, czyli przez cały sezon. To sprawia, że owocowanie trwa od późnej wiosny nawet do listopada, a właściwie do wystąpienia pierwszych przymrozków. 

Plantacja w Zatorze jest prowadzona w uprawie rynnowej pod daszkami, co pozwala na ochronę sadzonek i owoców przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Dzięki temu zdrowe i smaczne truskawki są z nami tak długo! Ponadto, uprawa w tym systemie, z osobnymi kapilarami zasilającymi każdą roślinę, umożliwia ograniczenie stosowania środków chemicznych.

A czym się różni truskawka deserowa od tradycyjnej – przemysłowej? Zdecydowanie jakością, jędrnością, trwałością i smakiem – są one niezwykle aromatyczne. Kupując odmiany deserowe mają Państwo pewność, że po przyniesieniu do domu w koszyczku nie będzie marmolady, a owoce nacieszą oko i żołądki jeszcze przez kilka dni.